МАКЕДОНИЈА ПОВТОРНО ТВОЈА“ ОДРЖА МИТИНЗИ ВО РАДОВИШ И КОНЧЕ

Денеска по повод парламентарната кампања „Македонија повторно твоја! Промените во твои раце“ се одржаа митинзи во Радовиш и Конче.

Мојата борба е Македонија да ја вратиме на народот, истиот тој кој безмилосно го крадеa и осиромашуваa. Времето на Артан и Бујар помина а доаѓа ново време кога Македонија се враќа во рацете на народот – истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

На овој митинг беше презентирана програмата и проектите на идната Влада на ВМРО-ДПМНЕ. Обраќања имаа Претседателот Христијан Мицкоски, носителот во ИЕ4 Александар Николоски

Свои обраќања пред сограѓаните имаа и кандидатите за пратеници од Радовиш докторката Моника Трајанова и Гоце Дединец. 

 


 

  

 

 


 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза