ДЕНЕСКА СОНЧЕВО И ТОПЛО, УТРЕ ДОЖД

Денеска нè очекува претежно сончево и топло време. Ќе биде до умерено облачно и ќе дува слаб до умерен ветер главно од југозападен правец. Попладне, според најавите на Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи.

Минималните температури денеска ќе се движат во интервал од 4 до 10 Целзиусови степени додека максималните ќе достигнат од 18 до 27 степени.

 Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза