ДОДЕЛЕНИ ПРИЗНАНИЈА ЗА НАЈДОБРИТЕ НАСТАВНИЦИ, ПРОФЕСОРИ И ВОСПИТУВАЧИ ВО РАДОВИШ

По повод 24 мај – Денот на просветата и светите просветители Св.Кирил и Методиј, општина Радовиш ги додели признанијата на најдобрите наставници, професори, негователи и воспитувачи во општина Радовиш.

Од име на општина Радовиш признанијата беа доделени од страна на Секретарот на општината Љупче Почивалец.

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза