ЦРВЕНИОТ БРАН ГО ЗАФАТИ И РАДОВИШ, ЈАВУВААТ ОД ЛЕВИЦА

Општина Радовиш и општина Конче ги зафати црвен бран, јавуваат од Левица.

Носителот на И.Е 4 Саше Јанчев ги посети општина Радовиш, општина Конче, с.Ораовица, с.Подареш, с.Ињево, с.Дедино.

Граѓаните одлучни, проблемот на сите граѓани е ист, а решението е Левица, информираат од партијата. 

 

 


 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза