РК РАДОВИШ ГАЗИ СЕ ПРЕД СЕБЕ!

РК Радовиш забележа убедливата победа против екипата на РК Јехона од Гостивар со резултат 48-24.

Со оваа убедлива победа нашите ракометари ја заверуваат втората позиција која води во бараж натпреварот за Супер ракометната лига.Линк од натпреварот:

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза