ФОЛКЛОРИСТИТЕ ОД ФА „БУЧИМ“ СО УСПЕШНИ НАСТАПИ ВО БУГАРИЈА И СРБИЈА

Во текот на изминатите недели Фолклорниот Ансамбл Бучим Радовиш настапи на Меѓународниот фолклор фестивал „Јужни сонца“ во Петрич а во конкуренција на младински ансамбли од 19 учесници го освои второто место.

Ито така овие дечиња имаа настап и учество на Детскиот фолклорен фестивал “Ѓургевдан крај Морава„ во Република Србија каде што имаа успешен настап.

 

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза