Следува завршната детска приредба „Светот на дланка“

Завршната приредба и свеченото испраќање на воспитаниците од ЈОУГД „Ацо Караманов“ во основното образование ќе се одржи денес на 31 мај со почеток од 17.30 часот. во СРЦ „25 мај“ во Радовиш.

Дечињата и вработените Ве покануваат да бидете дел од оваа завршна приредба и ги проследите нивни настапи.

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза