Три лица повредени во сообраќајката на патот Струмица-Радовиш

Три лица се полесно повредени во сообраќајка која се случила вчера околу 18 часот на патот Струмица-Радовиш, на крстосницата за селото Градошорци.

Од информацијата на СВР Струмица,  во сообраќајката учествувале три возила, од кои едното било превртено.

На местото на сообраќајката увид изврши полицијата. Додека траеше увидот собраќајот се насочуваше по стариот пат на делницата меѓу селата Василево и Градошорци

*фото Архива

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза