Видео: „ТАГАТА РАНАТА“ – Дарко Коцев со прекрасна песна и видео…

Нашиот сограѓанин Дарко Коцев кој потекнува од Ињево, исклучително талентиран македонски музичар кој пее и свири на различни традиционални македонски инструменти ја промовираше својата прва песна „Тагата раната“.

Музиката и аранжманот за оваа песна е на Златко Миладиноски, текст на Мирослав Гавровски во режија на Владо Дојчиновски со продукцискаа INTV Австралија.

Со големо задоволство ви ја претставувам првата моја песна „Тагата раната“, за која е снимено и едно прекрасно видео. После оваа песна следуваат уште неколку авторски песни и ора кои се веќе во изработка, им благодарам на сите за досегашната поддршка – истакна Дарко.

 

слики и видео: INTV

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза