Неработен ден за граѓаните од православна вероисповед – Петок ден пред Духовден

Петок пред Духовден, 21 јуни е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед во Македонија.

Според Законот за празниците, 21 јуни (петок), ден пред Духовден, е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед во Македонија.

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза