33 крводарители од Радовиш упатија порака низ највисокиот чин на хуманоста

Во вторникот во Радовиш се реализираше крводарителска акција во ОO Црвен крст Радовиш, вкупно 33 крводарители упатија порака низ највисокиот чин на хуманоста.


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза