Приведен радовишанец баран со потерница

Утрово во 06.20 часот во Радовиш, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го привеле Џ.Д.(28) од Радовиш, кој бил баран по потерница врз основа на судска наредба за издржување затворска казна.

Лицето било спроведено во Казнено – поправната установа Затвор Струмица за издржување на казната.

 

*фото Архива


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза