И оваа година Авантурите на Конче и Мантово преку „ВЕЛОФЕСТ 2024„

Авантурите на Конче и Мантово ВЕЛОФЕСТ 2024

Линк за пријавување:

https://docs.google.com/…/1FAIpQLSfUz1XhtKt…/viewform…

 

Инфо за турата:

Датуми: 6ти и 7ми Јули 2024 година

Локација: Влашки Колиби, Мантово, Општина Конче

Сместување: Кампување со сопствена опрема

Контакт: [email protected] или на телефон 078 495 850

Котизација за учество:

600 денари по учесник поединец или 500 денари за членови на велосипедски клубови

*за малолетните лица до 16 години со придружник, учеството е бесплатно

 

Котизацијата се уплаќа на сметката на организаторот:

ЗВК БЕЛ КАМЕН СЕРТА Радовиш

сметка бр.: 210-0700453201-68

Банка: НЛБ Банка АД Скопје

Краен рок за пријавување:

најдоцна до Среда 3ти Јули 2024 година

 

Секој учесник добива:

– dri-fit маичка

– вечера во сабота

– доручек и ручек во недела

– освежување за време на велосипедските тури

– организирани велосипедски тури со поддршка на локални водичи

– медицинска помош за време на велосипедските тури

– велосипедски сервис за време на турите за асистенција во отстранување на брзи дефекти кај велосипедот

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

About the author /


Related Articles

Временска прогноза