„ВЕЛО ФЕСТ“ исполнет со многу дружење , спорт, забави и промоција на природните убавини на Езерото Мантово и Конче…

Во организација на ЗВК Бел камен-Серта изминатиот викенд беше организиран пекрасен дводневен настан „ВЕЛО ФЕСТ“ исполнет со многу дружење , спорт, забави и промоција на природните убавини на Општина Конче и Езерото Мантово.
Оваа манифестација покрај возењето со велисипед беше збогатена со богата културна и уметничка програма на која посетителите можеа да се забавуваат.

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза