Волонтери од ОО Црвен крст Радовиш со активности „Топлотен бран“

Општинската организација на Црвен крст Радовиш започнува со активности за заштита од топлотниот бран.

Во насока на заштита и превенција на здравјето на граѓаните на 28.06 во центарот на градот се делеше флаширана вода на граѓаните и флаери со препораки за тоа како да се заштитат од високите температури.
ОО Црвен крст Радовиш

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза