Во Радовиш хуманоста ја искажаа 61 крводарител

Денеска во организација на Црвен крст Општинска организација Радовиш во просториите на ООЦК Радовиш се спроведе доброволна крводарителска акција.

На оваа акција доброволно даруваа 61 крводарител, односно собрани се 61 единици крв, а со тоа уште еднаш е докажана хуманоста на граѓаните од Општина Радовиш.

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза