• Радовиш
  • Услови за користење
  • Импресум

ЗАПОЧНА ФУНКЦИОНИРАЊЕТО НА АВТОМАТСКИОТ УРЕД ЗА ДЕЗИНФЕКЦИЈА НА МОТОРНИ ВОЗИЛА

Согласно донесените препораки од кризниот штаб на Радовиш и одлуката за поставување на уред за дезинфекција на возилата од денес започна повторно да функционира овој уред на булеварот.

Од општината информитаа дека неколку дена беше одложено поставувањето поради непредвидени работи и причини, но од денес автоматскиот уред за дезинфекција на моторни возила на влезот во градот ќе функционира, и се замолуваат граѓаните да внимаваат и да ја почитуваат патната сигнализација.

 

 

 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови за користење

 

Related Articles

Временска прогноза