Билборд

 • АВТОСТАКЛА „ХАЛЕМ“ – ПОГОЛЕМ ПРОСТОР И ПОШИРОК АСОРТИМАН!
  Posted in: Билборд, Вести

  Од Автостакла „Халем“ најавуваат нова локација со нов простор, и тоа на излезот од Радовиш, наспроти  поранешниот ШИК Плачковица. Отварањето на овој добро познат сервис ќе го најавиме наскоро, а од „Халем“ исто така најавуваат и збогатување асортиманот со автокозметика. „Во поголем простор и со поширок асортиман ќе можете да пронајдете се за вашиот автомобил […]

 • НАЈНОВ ЕДУКАЦИСКИ МОДЕЛ ВО РАДОВИШ – Tinker Labs Radovish иновативен и модерен едукативен систем соодветен за секое дете!
  Posted in: Билборд, Информатор

  Најнов едукациски модел во Радовиш во склоп на ДК” Невена” Tinker Labs Radovish иновативен и модерен едукативен систем соодветен за секое дете! Квалитетна и иновативна СТЕАМ едукација Интердисциплинарен пристап Револуционерен метод Високо квалитетени и обучени учители Уникатни програами Иновативни процеси на истражување, експериментирање и анализирање Стекнување на практично и функционално знаење Развој на интелектуални вештини […]

 • НОВ ОЧЕН ДИЈАГНОСТИЧКИ ЦЕНТАР СИСТИНА ОФТАЛМОЛОГИЈА ВО ШТИП
  Posted in: Билборд, Вести, Информатор

  Најголемата и единствена очна болница со очни дијагностички центри во нашата држава (Битола, Тетово, Гостивар), Систина Офталмологија го отвори четвртиот очен дијагностички центар во Штип. По повод отворањето на центарот Систина Офталмологија Штип има 50% попуст на сите прегледи кои се вршат таму. Закажете го вашиот преглед телефонски на 032  307 100 или на 071 […]

 • БИДЕТЕ ДЕЛ ОД НАШИОТ ТИМ!
  Posted in: Билборд

  НУДИМЕ Сигурни примања, а само кај нас дополнително се исплаќа за сите изработени прекувремени часови, работењето во недела, работењето на празник и работењето во сабота, и тоа повеќе од законски пропишаното. Исплаќаме регрес за годише и платен годишен одмор согласно законските нормативи. Можности за обука и личен професионален развој. АПЛИЦИРАЈТЕ Испратете персонална биографија (CV): Адреса: […]

 • Котли на пелети и високо калорични пелети „ПЕЛЕТ ЦЕНТАР“ Радовиш
  Posted in: Билборд

  Котли на пелети и високо калорични пелети А1 и А2 класа, со достава до вашиот дом! Искористете ја можноста за супер заштеда! Pellet 4U Vardar Pellet EkoLife Pellet BioenergyPoint Premium BioenergyPoint PremiumPLUS Пелетите се произведени во најсовремени технолошки услови, чиј квалитет секојдневно се испитува во лабораторија – врвен краен производ кој ги задоволува сите стандарди […]

 • МОЖНОСТ ЗА ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ СО ЛИЧНА КАРТА: Струмичката компанија „АВТОГАС КИРЕ“ врши сервис и монтажа на плински уреди на автомобили!
  Posted in: Билборд

   „АВТОГАС КИРЕ“ струмичка компанија која врши сервис и монтажа на плински уреди на автомобили, со сигурност важи за една од најдобрите во југоистокот.   „АВТОГАС КИРЕ“ исто така ви овозможува и компјутерско штелување на сите видови моторни возила. „АВТОГАС КИРЕ“ ул. „Гоце Делчев“ бр.102, Струмица Контакт: 078 627 483 „АВТОГАС КИРЕ“   Сервис и монтажа […]

 • СОУ „КОСТА СУСИНОВ“ РАДОВИШ ПОДГОТВЕНО ЗА ПРИЕМ НА НОВИ УЧЕНИЦИ ВО УЧЕБНАТА 2021/22
  Posted in: Билборд, Вести

  Почитувани деветтоодделенци не пропуштајте ја можноста да станете дел од училиштето. Првиот датум за запишување е 14 јуни, погледнете ги условите и можностите кои ги нуди СОУ „Коста Сусинов“ Радовиш. Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови                    

 • Нешто во исчекување! НОВ СУПЕРМАРКЕТ „КИППЕР“ ВО РАДОВИШ…
  Posted in: Билборд, Вести

  Новиот „Киппер“ продажен објект во мрежата на хард-дисконтерот ќе биде во комплексот „Д клуб“ во Радовиш и ќе биде на 860 м2. продажен простор, со паркинг простор од 2000 м2. Потрошувачите од нашиот град и околните населени места ќе имат можност да купуваат асортиман со речиси 2.200 производи. Во ланецот на нови објекти се новоотворениот […]

 • СЕ ПРОДАВА СТАН ОД 86 м²
  Posted in: Билборд

  Се продава трособен стан од 86 м² во Радовиш на бул. Александар Македонски Станот се состои од дневна, спална, детска соба, кујна плус остава, купатило плус посебно wc и две големи тераси. Цена по договор Контакт: 072222895 Аксел Ципалов

 • ЈОВАН ПЕТРОЛ ОИЛ ДОНИРАШЕ НОВОГОДИШНИ ПАКЕТЧИЊА ЗА СОЦИЈАЛНО РАНЛИВИТЕ СЕМЕЈСТВА
  Posted in: Билборд, Вести

  Јован Петрол Оил денес како општествено одговорна компанија донираше новогодишни пакетчиња за  социјално ранливите категории на фамилии. Донацијата е предадена на ОО Црвен Крст Радовиш кои ќе ги спороведат и достават пакетчињата до овие семејства. Од ОО Црвен Крст  искажаа благодарност до оваа компанија и нивните сопственици за оваа  донација.         Преземањето […]

Временска прогноза