Билборд

 • ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊE ВО РУДНИКОТ БУЧИМ
  Posted in: Билборд, Вести

  Рудникот Бучим распиша оглас за вработување. Информирајте се подетално за работните задачи и потребните квалификации, како и начинот на аплицирање: Оглас за Електричар за одржување – Лужење РАБОТНИ ЗАДАЧИ: Разрешување на проблеми од аспект на делување на Електрослужба во погон Лужење; Ја координира работата со другите служби во секојдневното работење; Подготвување на мека вода, свеж […]

 • РУДНИКОТ БОРОВ ДОЛ РАСПИША ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ
  Posted in: Билборд, Вести

  Рудникот Боров Дол распиша оглас за вработување. Информирајте се подетално за работните задачи и потребните квалификации, како и начинот на аплицирање: Оглас за Машинобравар – заварувач РАБОТНИ ЗАДАЧИ: Заварување на терен; Замена на машински склопови – потсклопови од рударска опрема на терен; Читање на работни цртежи; Тимско работење; Подготвеност за прекувремена работа; Одговорност и посветеност […]

 • РУДНИКОТ БОРОВ ДОЛ РАСПИША ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ
  Posted in: Билборд, Вести, Соопштение, Оглас, Известување

  Рудникот Боров Дол распиша оглас за вработување. Информирајте се подетално за работните задачи и потребните квалификации, како и начинот на аплицирање: Оглас за Автомеханичар   РАБОТНИ ЗАДАЧИ: Одржување и поправки на возила; Контрола, дијагностика и поправка на механичката состојба на патнички возила; Вршење на дефектажа на појавените проблеми; Обработка, санација и замена на делови; Вршење […]

 • РУДНИКОТ БУЧИМ РАСПИША ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ НА РЕФЕРЕНТ ЗА МАТЕРИЈАЛНО СМЕТКОВОДСТВО“ – Краен рок за аплицирање е до 01.03.2024 година.
  Posted in: Билборд, Вести

    ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ НА РЕФЕРЕНТ ЗА МАТЕРИЈАЛНО СМЕТКОВОДСТВО“ – Краен рок за аплицирање е до 01.03.2024 година.   РАБОТНИ ЗАДАЧИ: Евиденција на фактури со прием од домашни и странски добавувачи во материјално сметководство Евиденција на фактури со прием од домашни и странски добавувачи во финансиско сметководство Усогласување на материјална со финансиска евиденција Изработка на […]

 • ДЕНЕС ПРЕТПЛАДНЕ ДОЖД, ВИКЕДОТ СЕ ОЧЕКУВА СНЕГ…
  Posted in: Билборд, Вести

  Времето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне претежно во западните и северните делови со слаби локални врнежи од дожд, а на планините и некои повисоки места со слаб снег. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. Утре, променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен […]

 • РУДНИКОТ БУЧИМ ИМА ПОТРЕБА ОД ЧЕТИРИ ВОЗАЧИ НА ДАМПЕР
  Posted in: Билборд, Вести, Радовиш

  Рудникот Бучим распиша оглас за вработување. Информирајте се подетално за работните задачи и потребните квалификации, како и начинот на аплицирање: Оглас за Возач на Дампер РАБОТНИ ЗАДАЧИ: Совесно и одговорно ракува со Дамперот; Се грижи за исправноста на Дамперот посебно околу условите во кои работи и неговото навремено одржување; Врши негова проверка и контрола и […]

 • ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊE ВО РУДНИКОТ БУЧИМ
  Posted in: Билборд, Вести

  Рудникот Бучим распиша оглас за вработување. Информирајте се подетално за работните задачи и потребните квалификации, како и начинот на аплицирање: Оглас за Возач на автобус РАБОТНИ ЗАДАЧИ: Управување со автобус, со кој се врши организиран превоз на работниците од дома до работното место и обратно; Се грижи за навремено довезување и одвезување на работа и […]

 • ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊE ВО БОРОВ ДОЛ
  Posted in: Билборд, Вести, Радовиш

  Оглас за Механичар – главен мајстор РАБОТНИ ЗАДАЧИ: Одржување на тешки товарни возила и помошна опрема (дампери / багери), Работа на терен, Тимско работење, Работа под притисок, Почитување на рокови за извршување на работни задачи, Подготвеност за прекувремена работа, ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ: Минимум средно образование, Минимум 3 години работно искуство како механичар, Возачка дозвола Б категорија, […]

 • ПРОМЕДИКА ОФТАЛМОЛОГИЈА СЕКОГАШ ВО ЧЕКОР СО НАЈНОВИТЕ ТРЕНДОВИ
  Posted in: Билборд, Вести, Македонија

  ХИРУРГИЈАТА НА КАТАРАКТА Е НАШ ПРИОРИТЕТ! Промедика Офталмологија е врвна офталмолошка клиника која располага со најсовремена опрема во регионот и е секогаш во чекор со најновите трендови. Хирургијата на катаракта е приоритет на Промедика офталмологија со преку 15000 обавени операции. Одсега операција на катаракта подостапна од кога и да била со најсовремен центар за операција […]

Временска прогноза