НАСТАНАТ ПОЖАР ДО РЕЗЕРВОАРОТ ЗА НАФТА ВО ЗДРАВСТВЕНИОТ ДОМ ВО РАДОВИШ

Вчера  ТППЕ Радовиш на дојава интервенирала и упатила 3 возила и 6 пожарникари во Здравствен дом Радовиш каде што бил опожарен резервоарот со нафта.

 

По огромните напори на пожарникарите од ТППЕ Радовиш бил локализиран и изгаснат пожарот кој се претпоставува дека е настанат за време на работни активности што се работи на него.

Со оваа интервенција била избегната поголема несакана трагедија, причината и како е настанат пожарот треба да се утврди дополнително. 

 

 

 Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

About the author /


Related Articles

Временска прогноза