ЕВРОПСКИОТ КАРАВАН НА СДСМ И КОАЛИЦИЈАТА ЗА ЕВРОПСКА ИДНИНА ВО РАДОВИШ

Eвропскиот караван за парламентарните избори на СДСМ и Коалицијата за европска иднина денеска беше со граѓаните на Радовиш.

 

Караванот го предводеше претседателот на СДСМ и лидер на Коалицијата за европска иднина, Димитар Ковачевски, заедно со носителите, коносителите и останатите кандидати за пратениците денеска беше во Радовиш.

На оваа средба свое обраќање пред граѓаните имаше и кандидатот за пратеник од Радовиш Симона Цветаноски.

 

  

 

 


 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови

 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза