ОСМОМАРТОВСКА РАБОТИЛНИЦА РЕАЛИЗИРАНА ВО ДНЕВНИОТ ЦЕНТАР ПОРАКА

Осмомартовска работилница за изработка на честитки и цветови за денот на мајките беше реализирана во Дневниот центар Порака заедно со г ѓа Краси Шаламанова од НВО ,, Нов живот,, и корисниците.

Во пријатна атмосфера задоволството беше големо да се направи лично цвет за својата мајка со помош на креативните идеи на г ѓа Краси која вешто ни покажа нови техники на изработка на цветови.

Здружението ,,Нов Живот ,,исто така им подари свежи каранфили на мајките на корисниците со желби за многу здравје.

 

Дневен центар Порака

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза